Witamy na stronie firmy
ENDE
ARCHITEKTURA OGRODOWA


Magia drewna ogrodowego

Gdy przed kilkunastoma laty zachwycaliśmy się wyposażeniem ogrodów z "plastiku", w Polsce nie było jeszcze wyrobów z drewna spełniających oczekiwania jakościowe i estetyczne odbiorców.
Za zmianą nastawienia Polaków do wprowadzenia drewna do ogrodów zamiast "plastików" przemawia przede wszystkim jego "neutralność" związana z ekologią.
Mniej ważny natomiast jest jego wygłaskany, idealny wygląd, ważniejsza staje się chęć obcowania z naturalnym produktem.


Nauczyliśmy się, że drewno jest materiałem odnawialnym, i że w Polsce prowadzi się właściwą gospodarkę leśną.
Ogromny popyt na tego rodzaju wyroby w Europie spowodował konieczność właściwego gospodarowania zasobami leśnymi.
Certyfikat FSC (FOREST STEARDSHIP Connsil) jest dokumentem stwierdzjącym, iż wyrób wytwarzany jest zgodnie z obowiązującymi standardami światowymi, czyli pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów.
Wyroby architektury ogrodowej z drewna poddawane są procesowi impregnacji ciśnieniowej w celu przedłużenia ich żywotności.
Proces ten przeprowadzany jest zgodnie z wymaganiami norm europejskich i objętych tzw. certyfikatem KOMO, wydawanym przez instytucję holenderską.
Produkty impregnuje się ciśnieniowo środkami bezchromowymi na bazie miedzi.
KOMO nie tylko troszczy się o zdrowy produkt, lecz także o bezpieczne jego wytwarzanie.
Obok ustawionych w ogrodzie elementów architektonicznych wykonanych z drewna mogą rosnąć rośliny, które jesienią można bezpiecznie spalić bez szkody dla środowiska.
Tajemnica impregnacji tkwi w doborze odpowiednich chemikaliów, ale głównie dotyczy tzw. fiksacji, czyli związania ich z drewnem.
Produkt najpierw jest w zbiorniku odsysany w celu pozbycia się wilgoci, a następnie pod ciśnieniem wtłaczany jest impregnat, po czym utrwala się go przez dwie doby.